Поморие спря серията на Банско

Тимът от града край морето сложи край на поредицата от 3 срещи без загуба на Петко Медвецки, след като го победи с 1:2

Двубоят разочарова верните запалянковци на „козлите“, които дойдоха на стадион „Свети Петър“. Те отново дадоха подкрепата си за своите любимци, които показаха, че могат и дори взеха точки от лидера в групата „Септември“(Сфояи) преди седмица.

Мачът идва в много неприятен момент за отбора от планинския курорт- след три поредни срещи без загуба.

Само след  в 4 минути игра  бившият младежки национал Бекир Расим откри за гостите след изключително груба грешка на младия вратар Георги Ставрев. В 40-тата минута Христо Лемперов удвои преднината на гостите с точен удар от границата на наказателното поле.

Почетният гол за домакините вкара Георги Фикийн две минути преди края на срещата с глава след центриране на Красимир Илиев. Веднага след това голмайсторът и вратарят на гостите се сдърпаха, но реферът им показа само жълти картони. В отбора на домакините остро се усети липсата на наказаните двама най-опитни футболисти Абди Абдиков и Петър Лазаров.