Благоевградският близнак Радослав Цонев резерва в детронирания лидер „Лече“

Благоевградчанинът игра в последните 15 минути при гостуването на своя „Лече“ срещу „Фонди“, но не успя да помогне за спечелването на 3-те точки

Равенството 2:2 и предходните два двубоя без победа свалиха джалоросите от върха в класирането в третото ниво на италианския футбол. Там се изкачи „Юве Стабия“ с 28 т., следващите три отбора, сред тях и „Лече“, делят 2-4-то място с по 25 т.

Малко преди Цонев на терена влезе и другият ни младежки национал в състава на детронирания лидер Антонио Вутов, който в 87-та мин. пропусна отлична възможност да донесе пълния успех. Пет минути по-рано гостите останаха с 10 души след изгонването на вратаря Блеве, но до последно не спряха да преследват 3-те точки. „Лече“ влезе устремно в срещата и си осигури ранен комфортен аванс с головете на Томадино 58 секунди след началото и на Пачили в 26-та мин. В добавеното време на първата част обаче първо Скуилаче с помощта на рикошет намали разликата, а в следващата атака Бомбаги изравни.