НА ЖИВО!!! след 45 минути игра „Пирин“(Гоце Делчев) води на „Ботев“(Ихтиман) с 2:0

Отборът на „Пирин“(Гоце Делчев) води с 2:0 на полувремето в мача срещу „Ботев“(Ихтиман)

За разлика от предишната година, когато мачът между двата тима се превърна във „време разделно“ за неврокопчани и старт на много негативни събития след това.

Иначе през тази година, отново през октомври, „Пирин“ поведе с гол още в самото начало. Във 2-та мин. домакините взеха преднина след дузпа, отсъдена за задържане на Борислав Хазуров в наказателното поле на гостите. Резултатът откри Томи Костадинов, който изпълни от бялата точка. в 7-та мин. Радослав Моллов бе изведен на точката на дузпата именно от голмайстора на неврокопчани, но прати топката над целта.

След четвъртчас игра Стефан Лачов излезе сам срещу вратаря на „Пирин“, но Ангел Юсев реагира хладнокръвно и спаси вратата си от сигурен гол. В 29-та минута Радослав Анев стреля отдалеч, но над напречната греда. Минута по-късно Борислав Хазуров оползотвори отлично центриране на Радослав Моллов от лявата страна на вратата, засичайки топката с глава във вратата на съперника.

в 31-та минута Александър Михайлов излезе очи в очи с Ангел Юсев, но прати топката до дясната греда. В ответната атака Томи Костадинов се оказа на отлична позиция, но прати топката до целта, а Атанас Спириев малко по-късно би добре, но без особени проблеми за противниковия вратар.