НА ЖИВО!!! Банско и „Лудогорец“ завършиха първата част при 0:0. Домакините пропуснаха да поведат още в началото

„Козлите“ започнаха добре, но не успяха да осребрят преимуществото си, след като създадоха няколко положения

Пред очите на бившия треньор на „Пирин“(Гоце Делчев) и настоящ директор на ДЮШ на шампионите Яков Папарков само за 15 минути хората на Петко Медвецки можеха да поведат в резултата. Първо Ахмед Адемов сам срещу вратаря от лято стреля опасно, но не успя да го преодолее. Малко по-късно Николай Хаджиниколов стреля опасно отдалеч, но отново гоцеделчевският страж на гоцеделчевци Даниел Наумов отрази тима му, а след него упражнението повтори и Красимир Илиев, който обаче обстрелва вратата без успех. След центриране на Ели Маркес Виктор Шишков отново не успя да порази вратата на от близо, след като вратарят на „Лудогорец 2“ пак спаси.

Гостите отвърнаха чрез удари на друг гоцеделчевец в състава си – Славчо Шоколаров, но топката мина до лявата греда. Малко преди края Станислав Ковачев също стреля опасно, но топката мина отново далеч от целта.