СКАНДАЛ!!! Бой, кръв и жандармерия на селски мач, както си му е редът

Той се разигра по време на старта на подгрупа „Рила“ в четвърта кюстендилска дивизия

Екшънът се разигра по време на сблъсъка между „Горица“(Овчарци) и „Сокол“(Самораново). Мачът между двата тима бе прекратен за няколко минути, след като в двубоя се разиграха брутални сцени с всички екстри, достойни за холивудски филм. В него участие взеха не само играчи на двата отбора и хора от двата щаба, но също полицаи и случайно озовали се на място жандармеристи. За щастие те се озоваха в помощ на униформения наряд за срещата и предотвратиха нещо по-сериозно, дори и смъртен случай. Те отведоха по един състезател на двата тима в ареста за 24 часа, след като те бяха най-буйните. 15-те жандармеристи бяха на мача, връщайки се от охраняването на Световното първенство по планинско бягане в Сапарева баня, където те се отбиха, за да гледат срещата.

Жандармерията си тръгна след като всички напуснаха стадиона.

Снимки: zadupnitsa.com

Иначе никой не очакваше подобен развой на срещата, след като двубоят бе изключително спокоен и коректен, като главният съдия Станислав Станчев от Дупница нямаше никакви проблеми. Домакините поведоха след автогол на гостите, последва изравняване и почивката дойде при 1:1.

След подновяването на играта, домакините успяха да отбележат втори гол, а 20-ина минути преди края вече бяха и с човек повече. Стражът на саморанци
излезе извън наказателното поле да пресрещне една топка, но не я прецени, и за да спаси гол, игра с ръце. Станчев веднага му показа директен червен картон, като никой не оспори решението му. Изгоненият дори го поздрави, което бе още едно доказателство за коректния дух на мача. Резултатът стана 3:1 за домакините и мачът се доиграваше, когато се разиграха баталните сцени след едно безобидно нарушение в средата на терена. Играч на Самораново не сдържа нервите си и тръгна да се разправя с футболист на домакините, след което искрата пламна и започна размяна на пестници и ритници. Наложи се нахлуването на полицаите, и като че ли страстите се уталожиха, но секунди по-късно

Моментът, в който един от полицаите неутрализира развилнелия се футболист от Самораново и го свали на земята, с което предотврати очертаващия се още по-сериозен инцидент. Снимки: zadupnitsa.com

отново започна гонене, ритане, размяна на пестници, а на терена вече влязоха и жандармеристите. Реферът изгони по един от двата отбора, но екшънът продължи край страничната линия, където се заформи ново меле. Играчът на гостите изпусна нервите си пред очите на униформените, след като и фенове от трибуната наскачаха и последваха нови размени на удари. Един от полицаите охраняващи двубоя реагира светкавично и с тренирани действия свали футболиста от Самораново на земята, който бе видимо обезумял. Това сякаш уплаши всички, още повече, че и жандармеристите вече се притекоха и страстите постепенно се укротиха