Юношите на „Пирин“(Гоце Делчев) загубиха от националите на Казахстан U17

Отборът от бившата съветска република надделя с 1:3 над неврокопските си връстници
Мачът бе под номер едно в програмата на младите надежди от бившата съветска република от престоя им в България. Както е известно те пристигнаха в България през тази седмица, а от нейната среда са на лагер в Банско, където използват терените на комплекс „Евима“. Следващата седмица младите надежди на Казахстан ще гостуват отново в Гоце Делчев през уикенда, когато е третата им последна контрола срещу 17-годишните футболисти на гръцкия „Пансерайкос“. Другата ще бъде срещу „Славия“ малко по-рано през идващата седмица.
Известно чувство на гордост за младите неврокопчани бе фактът, че те поведоха първи в срещата, след като Неджми Мустафов от фаул откри за „Пирин“ след 23 минути игра, а до края на полувремето Андрей Ульшин изравни резултата. Гоцеделчевци играха равностойно на съперника си като Георги Сепетчиев, Сюлфат Имам и Славчо Спиров имаха възможности за попадение. След почивката обаче гогстите взеха успеха с голове на Еркебулан Сайдахмед и Мади Жакипбаев след почивката гостите спечелиха победата. Малко преди края капитанът им Динмухамед Кашкен,който е юноша на „Атлетико“(Мадрид) пропусна дузпа.
Състави:

„Пирин“(Гоце Делчев): Шоколарев, Пишев, Пачеджиев, Четалбашев, Хаджи, Чаушев, Сепетчиев, Мусов, Баймаков, Спиров, Имам, Коджебашев (Харизанов, Филипов, Дерменджиев, Абдулов, Далаков, Бойчев, Кобалищалиев)

Казахстан U 17: Устименко, Аитим,Илясов, Совет, Кашкен, Махан, Улшин, Усачев, Каиркенов, Жакипбаев, Сеидахмет, Кенесов (Красноперов, Шамши, Прокопенко, Сидоров, Мукашов, Грабко, Шагаев)