От „Хебър“ признаха победата на „Пирин“(Гоце Делчев)

Все още се коментира мачът в Пазарджик между метния „Хебър“ и „Пирин“(Гоце Делчев) правят се анализи и коментари

Мачът бе специален и за двата тима – този на домакините, за който след 5 години забвение излезе на футболната карта на България и „Пирин“(Гоце Делчев), който победи с 1:2 пряк противник за първото място в югозападната Трета лига. ето и позицията на Йордан Петков, старши треньор на „Хебър“ – „Стана мач на ниво „Б“ група, колкото и смело да им се струва на някои. Като за първи мач обаче съм доволен от момчетата. Започнахме добре, поведохме в резултата. Да, направихме грешки през първото полувреме особено, но това е футболът. Ще работим за да ги чистим в бъдеще. Трагедия няма да правим от загубата. Претенции към съдийството нямам. Наши грешки доведоха до загубата. Допуснахме слабости при статичните положения, но все пак това са млади момчета като цяло. Трябваше да сме по-съсредоточени при статичните положения. През втората част изглеждахме по-добре и постигнахме добра игра. Има време ще се вдигнем до другия мач. Що се отнася до целите, то ръководството не е поставило пред нас непременното влизане в „Б“ група още тази година. Това не означава,ч е ако се отдаде възможност, няма да го направим и да се върнем при професионалистите след толкова дълго отсъствие. Шефовете ме увериха, че това е дългосрочен проект – 3-4 годишен, в който период трябва да се получи един завършен футболен тим – от най-малкото дете, до мъжете в представителният тим. С необходимата за това база и така нататък“.