Фондация „Училище за природа“, с. Влахи, община Кресна и инициативата „Прозрачни планини“ (http://prozrachniplanini.org/) организират Информационна екологична среща-дискусия в гр. Сандански, на 13 март, четвъртък, 17.30 ч., зала на Общински съвет, община Сандански.

Влахи

Срещата е трета в поредица от осем такива информационни  екологични срещи-дискусии в осем населени места в Струмяни, Сандански, Кресна и Симитли Първите две срещи се проведоха в с. Илинденци и с. Микрево, община Струмяни. Целта на срещите е разговор за устойчивото развитие на региона, за екологичните проблеми и възможните им решения. Те са насочени към местните жители, представители на местната власт, неправителствени организации, медии и заинтересувани лица, които искат да научат повече за устойчиво ползване на природните ресурси,  възможните решения на екологичните проблеми в региона. На срещите наред с представянето целите, историята, дейностите и мисията на Училище за природа, екипът на Училището ще сподели и едно възможно решение в борбата със засушаването в региона чрез представяне на собственоръчно направената и действаща в Училището система за събиране на дъждовна вода с капково напояване – работеща алтернатива на високите разходи за напояване и ползването на питейна вода за същата цел. В края на срещата ще се проведат дискусии.

къща

Следващи срещи: 14 март, петък, 18.00 ч., с. Крупник, община Симитли;  21 март, петък, 14.00 ч., гр. Симитли, изложбена зала, читалище „Св.Климент Охридски“

деца 1

Повече информация:
Фондация „Училище за природа” (www.vlahi.org) в село Влахи е инициатива с дългосрочен характер и представлява функциониращ екологичен и социален проект, ориентиран към учениците и младите хора и същевременно единственият в Югозападна България посетителски екологичен, информационен и демонстрационен център за приложно природозащитно образование и учене чрез преживяване. Тук се провеждат дейности за повишаване на съзнанието за опазване на природната среда и се демонстрират устойчиви практики за ползване на природните ресурси. Целта му е да разпространява идеята и да мотивира младите хора да участват в дейности за опознаване и опазване на околната среда. Училището предлага възможност за еднодневни или полудневни посещения от деца в предучилищна възраст, ученици, студенти, организирани и индивидуални туристи, образователни игри на открито и закрито, образователно-интерпретативни програми за деца и ученици на тема природоопазване и екология, запознаване с породите домашни животни, отглеждани в Центъра за редки породи, запознаване с дейностите на Образователен център за едри хищници, екскурзии в района с познавателна цел, беседи и лекции на тема биоразнообразие и опазване на природата в региона. Екипът на Училището се състои от биолози, социолог, планински водач, и от хора, имащи опит в работата с деца и младежи и интерпретиране на информациононо-образователни игри и занимания на открито, компетентни по темите опазване на околната среда, рециклиране, устойчиво развитие и др. теми. Работим и с местни общности, като се включваме активно в провежданите местни празници и събори, на които представяме дейностите си, както и органицираме екологични информационни срещи- дискусии.

деца

Срещите с местните общности са дейност по проект BG 05/371 „Училище за устойчиво бъдеще“, изпълняван с финансовата подкрепа на Програмата за подкрепа на неправителствените организации в България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство EEA grants.

табло

За повече информация и контакти: Юлиана Наскова, координатор проект „Училище за устойчиво бъдеще“, тел. 0887304414, mail natureschool@vlahi.org

Проект BG 05/371 „Училище за устойчиво бъдеще”, финансиран със съдействието на Програма за подкрепа на неправителствените организации в България по финансовия механизъм на ЕИП 2007-2014 г. http://eeagrants.org/, http://www.ngogrants.bg/

Започнете да пишете и натиснете Enter за търсене