Кавракировският Стенли Матюс вдигна шампионската купа в Кърналово на 48 г.

Вихър-Кавракирово

Отборът на „Вихър“ /Кавракирово/ спечели за втора поредна година мемориалния турнир „Вельо Г. Велев“, проведен за шести път в Кърналово. Синьо-червените се наложиха с 1:0 на финала срещу комшиите от ФК „Първомай“ под непрестанния дъжд пред 250 зрители.

Единственото попадение в мача вкара в 21-та минута Стоян Стойчев. Неуморим в редиците на победителите, противно на всички биологични закони, бе 48-годишният Тони Калаксъзов. Кавракировският Стенли Матюс е пример за спортно дълголетие, а вероятно у нас е най-възрастният картотекиран футболист след експремиера Бойко Борисов. Реферът Страхил Шурков в 60-та мин. изгони Динчо Георгиев от Първомай, а 20 минути по-късно възстанови числовия паритет, пращайки в аванс под душа Георги Ангушев.

Третото място без игра остана за „Светкавица“ /Митиново/ след отказа на „Старчево 2010“ да играе в малкия финал. На церемонията по закриването присъстваха петричкият депутат Митко Захов, областният футболен шеф Александър Кабзималски, общински съветници и 10-ина селски кметове.

Семейството на патрона на състезанието подсигури парични премии, съответно от 100 и 50 лева за победителя и финалиста. Индивидуалните призове заслужиха: за най-добър вратар – Андон Груев /Кърналово/, най-добър защитник – Николай Трайков /Митиново/, най-полезен състезател – Георги Азов /Старчево/, най-добър нападател – Атанас Дойчинов/Кърналово/.