Димитър Макриев се разписа за пореден път, но отборът му загуби

Роденият в Гоце Делчев нападател игра пълни 90 мин. и се разписа при домакинството на „Неа Саламина“ в поредния кръг кипърския елит срещу гранда „Омония“(Никозия)

Мачът завърши 1:2 за столичани, които продължават да таят надежди за евровизи, след като заемат четвърта позиция, след като има 55 т. и те му отреждат 4 място на точка от основния си съперник „Аполон“(Лимасол). който има една повече. За тима на Димитър Макриев остава сигурното 6-о място с 33 т., без да има спечелен двубой във фазата на плейофите от първата шестица.

Българинът намали в 83-ата минута на срещата, след като гостите бяха повели на „Неа Саламина“ чрез Андре Скембри в 36-ата и Килиян Шеридан в 73-ата минута. Те завършиха двубоя и с човек по-малко, като Карим Хафез получи втори жълт картон в 54-ата минута. В разширения им състав бе бившият играч на ЦСКА Марин Оршулич, който обаче влезе в игра като тактическа смяна, секунди преди последния съдийски сигнал.