„Академик” (Благоевград) разби „Видабаскет” със 114:82

Мачът бе от 8-ия кръг на първата шестица в „А” група, а джумайци водеха значително през целия двубой

Така благоевградчани до момента са с актив 3:4, а видинчани нямат успех. Така за тях остана утехата, че поведоха в първите 2 минути на мача, но оттам домакините взеха контрола върху развоя на събитията. Това те направиха след серия от 19:1, след което отбелязаха цели 37 точки само в първата част, поведоха с 14 след нея. Това бе най-малкото, което можеше да се случи на съперника от крайдунавския град, след като вихърът, който се изви около тях само за 20 минути се отрази в цели 70 т. в собствения им кош, с което пасивът им удари 34 пункта на полувремето. След това за благоевградчани остана само да поддържат своята преднина, без да се напрягат много срещу изпадналия в ситуация „гроги“ тим на видинчани. Това намери изражение във факта че гостите Почти през цялото второ полувреме не успяха да свалят разликата под 30 точки.

Иван Мирчев бе най-резултатен за успеха на „Академик“ с 15 точки и 6 борби. С 14 точки и 7 борби се включи Ивайло Вучков, а по 13 имаха Михаил Танев, Георги Станков (7 борби) и Тодор Захариев.