„Марек Юнион Ивкони“ победи лидера в Бургас

Волейболните шампионитот „Марек Юнион Ивкони“ (Дупница) нанесоха едва втора домакинска загуба от началото на сезона на лидера в Суперлига „Нефтохимик 2010“ (Бургас), след като се наложиха като гости с  3:1 (31:29, 20:25, 26:24, 25:18)*  в мач от 14-ия кръг.

Въпреки загубата, бургазлии остават начело във временното класиране само заради по-доброто си геймово съотношение от „Монтана“. Двата тима имат по 10 победи, 4 загуби и 30 точки. „Марек“ пък са пети с 8 победи, 6 загуби и 25 точки, но преди останалите срещи от кръга. В следващия 15-и кръг дупничани са домакини на силния тим на „Пирин“ (Разлог), а „Нефтохимик“ гостува на „Левски“. Срещите са в събота (20 февруари) съответно от 17,00 и 18,00 часа.

Първият гейм се превърна в истински трилър, в който момчетата на Найден Найденов показаха железни нерви, за да го спечелят с 31:29. Реакцията на домакините от „Нефтохимик“ бе моментална и още в следващата част изравниха след 25:20, за да се стигне до превърналият се в ключов за развитието на мач трети гейм. В него волейболистите на Петър Дочев водеха с 20:16, но играчите на „Марек“ отново показаха завиден характер, за да изравнят при 22:22, а след това и да спечелят след 26:24. Всичко това, като че ли даде криле на шампионите и в четвъртата част те водеха от самото начало, за да се поздравят с победата след убедително 25:18.

Най-полезен за „Марек“ стана Станислав Величков с 19 точки (2 блока, 3 аса, 42% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане), а Георги Елчинов добави още 18 точки (2 блока, 62% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. За домакините от „Нефтохимик“ над всички бе Явор Генов с 22 точки.