„Граничар“ Копривлен ще зимува на върха след трудна победа в Мусомище

В оспорван мач отборът на Граничар Копривлен успя да победи домакините от Мусомище. През първата част на мача лидерите в класирането играха слабо и Буйна Места можеха да поведат в резултата, но пропуски на Кръстев и неостаряващият Весо Петков оставиха Граничар в мача. През второто полувреме гостите заиграха така, както иска треньора Самаров. След силен натиск от Граничар се стигна до 65 минута, в която след пробив на Шериф, той бе спънат и главния съдия Стойков отсъди дузпа. Тя бе реализирана от щатния изпълнител Крондев – 1:0 за копривленчани. След балонно центриране в наказателно поле на гостите, се стигна до изравняване на резултата. След поредица от пропуски в атака се разписа и голмайстора Мустафа Шериф, за да оформи крайния резултат в мача. Стихийните атаки на домакините не донесоха промяна и така футболистите на Георги Самаров успяха да запазят лидерската си позиция.
Така за голяма радост на феновете си, Граничар ще зимува на първо място с 5 точки преднина пред втория. Кмета на селото Лъчезар Банев,който не успя да присъства на мача, поздрави треньора по телефона и веднага определиха датата за предколедния банкет.