Самуилово взе битката за Подгорието пред 550 фенове в Коларово

„Калабак“ /Самуилово/ взе дербито на кръга в зона „Струма 2“ с 1:0 като гост над действащия първенец „Подгорец“ /Коларово/. Битката за Подгорието изгледаха 550 фенове на футбола от двете съседни села, за сравнение ден по-късно двубоят между „Беласица“ и „Пирин“ от Югозападна „В“ група в Първомай бе посетен от два пъти по-малко запалянковци. Единственото попадение отбеляза Янислав Власов в 74-та мин. 6 минути по-късно гостите можеха да удвоят, но Георги Гавазов пропусна дузпа.

Без име

„Двата отбора играха футбол, публиката се държа джентълменски на трибуните, стана истински спортен празник. Дано по-често ставаме свидетели на подобни мачове“, коментира председателят на петричката съдийска колегия Емил Вангелов, който бе част от съдийската тройка начело с родния топрефер Ивайло Стоянов, ръководила дербито. „Ураган“ /Михнево/ победи у дома със същия резултат  „Яков“ /Яворница/, гола вкара Христо Касареев в 28-та мин. В сблъсъка на съименниците между „Беласица 08“ и „Беласица Петрич 1923“ паднаха 7 гола, като домакините от едноименното село спечелиха с 4:3.

Гостите сториха сериозен обрат до 1:3 с попадения на Георги Георгиев /2/ и Димитър Масларов, след като „Беласица 08“ поведе чрез Николай Николов в 7-та мин. Бившият футболист на петричани Борислав Гущеров намали в 35-та мин. за 2:3, а развръзката предстоеше през втората част. С два гола на Георги Велков /55, 75/ домакините обърнаха нещата в своя полза, а капитанът им Стойчо Георгиев пропусна дузпа 7 минути преди края.