„Виктория Волей“ не остави шансове на „Академик“ в Благоевград

„Виктория Волей“ вгорчи историческото първо домакинство на УСК „Академик“ във Висшата лига на България по волейбол. Пловдичвани се наложиха над благоевградските студенти с 3:0(25:18, 25:20, 25:14) в спортната зала на ЮЗУ „Неофит Рилски“.

И в трите гейма гостите показаха по-голяма класа и заслужено се поздравиха с крайния успех. В първите две части „Академик“ се държаха близо до гостите от Пловдив и загубиха съответно на 18 и 20. В третия гейм обаче, съпротивителните сили на студентите от Благоевград се бяха изчерпали, и те успяха да отбележат само 14 точки.

Така след първите два кръга УСК „Академик“ има победа и загуба, и заемат шесто място във временното класиране. Припомняме, че миналата седмица благоевградските студенти извоюва драматична победа като гост над „Локомотив 1926“ в Пловдив с 3:1. „Виктория Волей“ пък са на първа позиция с пълен актив от точки.