Петрички боксьор взе бронз с контузена ръка в Бургас

Състезателят на „Беласица“ Христо Гецков спечели бронзов медал от републиканския боксов турнир за юноши в Бургас. Петричанинът попадна в най-долния поток при тегленето на жребия и така отиде директно на четвъртфинал в кат. до 66 кг срещу представителя на „Спартак“ /Плевен/ Наско Николов. Хр. Гецков бе категоричен и съдиите дадоха 3:0 гласа в негова полза. В надпреварата за разпределяне на отличията той загуби с 1:2 от боксьора на ЦСКА Виктор Никифоров и остана трети.

„Това беше изключителна среща за нас, доста оспорвана и интересна. Въпреки контузената си дясна ръка Христо направи много силен мач, но малко не му достигна за да отиде на финал. Аз като президент и треньор на „Беласица“ съм много доволен от нашето момче. Направи много добър опит и това е стимул да продължава да се развива“, заяви Деян Жганев./струма