„Марек Юнион-Ивкони“ докосва купата

Марек-волейбол„Марек Юнион-Ивкони“ победи като гост „Нефтохимик 2010“ Бургас с 3:0 (25:15, 26:24, 25:23) в мач от четвъртфиналите на Купата на България, който се игра в бургаската зала „Младост“. Така волейболистите от Дупница отстраниха бургазлии от надпреварата и продължават напред във финалната четворка на турнира, която ще е през март. Двойките в двата полуфинала за Купата на България пък ще бъдат определени след жребий, следващата седмица.

Въпреки тригеймовата победа шампионите доста се озориха за постигането на крайния успех. Единствено в първата част дупничани доминираха изцяло и затвориха бързо гейма в своя полза, оставайки съперника на 15 точки. От там насетне домакините им дадоха истински отпор, като направиха срещата доста интересна. Във втората част бургазлии започнаха да диктуват играта, но за съжаление пропуснаха да вземат гейм и да завържат мача. При 24:23 за „Марек“ нефтохимиците изравниха резултата – 24:24, но за повече сили нямаха и гостите спечелиха гейма.

В третата част бургазлии отново атакуваха съперника, като поведоха с 8:5 и 10:6, но отново не удържаха фронта. В решителните минути волейболистите на „Марек“ показаха повече класа и затвориха гейма, а с това и мача с чиста победа.

Във финалната четворка не успя да намери място друг от основните фаворити – КВК Габрово, след епичен четвъртфинал, в който „Монтана“ ги елиминира след оспорвано 3:2 (25:23, 21:25, 26:24, 16:25, 15:13) пред около 400 зрители в зала Огоста.

„Добруджа 07“ пък елиминира ЦСКА, след като пред собствена публика не даде гейм на армейците и ги победи с 3:0 (25:22,25:17,25:21).

Така в четвъртфиналите ще участват „Марек Юнион-Ивкони“, „Монтана“, „Добруджа 07“ и „Левкси Бол“.