С воля и дух, Гришо отстрани Турсунов в Ротердам

Гришо

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна много трудна победа над Дмитрий Турсунов в първия си двубой на турнира в Ротердам, съобщава gong.bg. Българинът се наложи с 6-2 1-6 6-4, а успехът не дойде никак леко. Двубоят премина през серия от обрати, но в крайна сметка Димитров показа железни нерви и съумя да доведе нещата до щастлив край. Руснакът имаше и здравословни проблеми, но доигра срещата.

Мачът започна трудно за хасковлията, който допусна няколко грешки, но бързо успя да влезе в ритъм и спечели цели шест поредни гейма, за затвори сета при 6:2. Във втората част обаче, Григор отстъпи инициативата и логично Турсунов на свой ред успя да изравни резултата.

Третият сет бе най-оспорваният в мача, а руснакът трябваше да поиска медицински таймаут, след който обаче успя да продължи. При резултат 5-4 Гришо имаше два мачбола, но Турсунов успя да ги спаси. Димитров все пак реши всичко в спора при третия си опит.

Така българинът се класира за втория кръг на турнира. В него Гришо ще се изправи срещу латвиеца Ернестс Гулбис.