„Академик“ Благоевград загуби драматично в Троян след две продължения

Академик Благоевград

Благоевградските студенти водеха с 10 точки 2 минути преди края

„Академик“ Благоевград  загуби изключително драматично гостуването на „Чавдар“ Троян. Троянци победиха с 96-90 след две продължения и вече имат 8 успеха и 2 загуба, срещу 7-4 за благоевградчани.

При оставащи две минути до края гостите поведоха с 10 точки, но в тях троянци направиха серия от 11-1 и изравниха. Малко преди края те имаха шанс и да бият, но Тодор Колев пропусна два наказателни удара и мачът отиде в продължение. В него ролите се размениха, като при 35 секунди до края домакините водеха с 6 точки. В последната секунда обаче „Академик“ изравни и мачът отиде в нови допълнителни пет минути, в които „Чавдар“ измъкна успеха. При равен резултат и оставащи по-малко от две минути, Ростислав Тончев отбеляза тройка за домакините, а малко след това Весислав Гълъбов добави два наказателни удара, което осигури успеха.

Данаил Христов бе над всички за домакините с 25 точки и 15 борби, а Любомир Лилов се отчете с 20 точки. За гостите Николай Маринов отбеляза 20 точки, а със 17 и 7 борби приключи Антонио Илиев.