Бодуров с цял мач при голяма победа на “Фулъм”

103896-nikolai-bodurov-fulam

Българският национал Николай Бодуров записа цял мач за своя “Фулъм” при победата с 4:0 над “Шефилд Уензди” в 22-ия кръг на Чемпиъншип. Роденият в Благоевград национал продължава да бъде твърда фигура в изпадналият от елита през тази година английски отбор.

Тимът на Кит Симънс затвърди впечатленията, че излиза от кризата, която доведе до уволнението на предишния наставник Феликс Магат. Лондончани вече имат 28 точки в актива си и изпревариха днешния си съперник в класирането за 13-ото място.

Двубоят на „Крейвън Котидж“ започна равностойно, като и двата тима имаха своите шансове, макар фауловете в първия половин час да бяха доста. Всичко се промени в 34-ата минута, когато нападателят на “Фулъм” Рос Маккормак реализира от пряк свободен удар. Купеният това лято играч стреля неспасяемо над стената и заши кълбото в горния десен ъгъл за 1:0.

“Уензди” можеше да отвърне буквално в следващата атака Стиви Мей шутира от малък ъгъл, което улесни вратаря Маркъс Бетинели.

Домакините нанесоха съкрушителен удар минута преди почивката. Те отново показаха силата си при статичните положения, като този път Брайън Руис центрира, а Шон Хътчинсън от 9-10 метра с глава стреля неспасяемо под гредата.

Гостите опитаха да променят ритъма на мача с две смени на почивката, но всъщност играта им се развали още повече. Всичко стана ясно в 66-ата минута, когато Уго Родайега проби и пусна към Ласе Виген, а последният с много точен шут намери долния ляв ъгъл.

В добавеното време на мача Клод Дейна от Шефилд повали промъкващия се покрай него в пеналта Патрик Робъртс и “Фулъм” получи дузпа. От бялата точка резервата Коули Уудроу не сбърка, като пласира удара си ниско до лявата греда.