Масов бой между фенове и играчи на Кочан и Слащен, публиката на Старчево налага футболист от Самуилово на терена в Кърналово

футболни фенове бой
Нови два 2 мача бяха прекратени в пиринската бундеслига, след като същият брой срещи имаха аналогична съдба миналия кръг в ІV благоевградска дивизия. Този път не завършиха двубоите между символичния домакин „Старчево“ и „Калабак“ /Самуилово/ на терена в Кърналово и „Кочан“-“Слащен“.
Доста по-драматична ситуацията в гоцеделчевското село. Домакините от едноименното село, които този сезон разполагат с незапомнено слаб тим и все още нямат победа, поведоха още в 1-та мин., а след това направиха и 2:0. Слащенци върнаха един гол, но в 52-та мин. техен футболист бе фаулиран. Нарушителят вече имаше жълт картон и по всичко изглеждаше, че ще получи втори и ще бъде изгонен.
Докато благоевградският рефер Александър Андонов записваше номера му, очевидно с намерение да го санкционира, играчите на двата тима се сбиха. В мелето се включиха и агитките, а бъркотията продължи близо 10 минути. След като страстите поутихнаха, арбитърът прекрати мача. В случай, че срещата бе продължила, съдията трябваше да покаже повече от половин дузина червени картони, заради самоволно напускане на терена от страна на състезатели. Сега топката е у Спортно-техническата комисия на БФС -Благоевград, която има тежката задача да определи резултата от сблъсъка.
На обновения стадион в Кърналово челникът „Старчево“ посрещна „Калабак“, ала четвърт част преди края при 1:1 футболист на самуиловци напусна игралното поле и се сби с публиката. Старчевските запалянковци го подгониха и се стигна до навлизането на част от тях на терена. Санданският рефер прикани за продължаване на мача, след като полицията въведе ред, но тимът на „Калабак“ отказа да довърши двубоя. Междувременно играчът Стефан Шербетов е със спрени права до края на сезона, защото се е подвизавал с екипите на „Буйна ММ“ /Мусомища/ и „Ляски“ в рамките на една спортно-състезателна година.