„Пирин“ Разлог не остави шансове на новаците от Луковит

Пирин-РазлогРозалин Пенчев се развихри с 18 точки за чистата победа на тима си в зала Септември в Разлог

„Пирин“ Разлог записа седма победа (и втора поред) в Суперлигата по волейбол, след като в мач от 14-ти кръг се наложи с 3:0 (25:12, 26:24, 25:18) над новака „Ботев“ Луковит в собствената си зала „Септември“, съобщава bgvolleyball.com.

Първият гейм бе шеметен, като домакините не оставиха никакви шансове на съперника си. Във втората част „Ботев“ затрудни най-много „Пирин“, но тимът от Разлог показа характер и поведе с 2:0 след 26:24. С аванс от два гейма задачата за „Пирин“ стана далеч по-лесна и отборът се поздрави със заслужени три точки.

С 18 точки най-резултатен стана нападателят на домакините Розалин Пенчев (2 аса, 2 блокади, 64 % в нападение), а 11 добави съотборникът му Илиян Божков (2 блокади, 56 % в атака).

За гостите 14 точки записа Спас Байрев (1 блокада, 52 % в нападение).

Така „Пирин“ заема седма позиция в класирането с актив от 21 точки и само по-лошото точково съотношение оставя „Нефтохимик 2010“ Бургас на шесто място.