Петричанката Л. Костова поведе „Фамагуста“ към футболната титла в Кипър

54588-632x358Петричката футболна прима Лиляна Костова поведе новия си тим „Фамагуста“ към титлата при жените в кипърското първенство. 26-годишната националка даде тон на своите съотборнички, вкарвайки първото попадение в тазгодишната кампания, дошло още в 1-та мин., след хубав фронтален шут от 10-ина метра. В 44-та мин. българката центрира отдясно и последва автогол за 4:0 срещу съперника с претенциозното име „Шампионите“ от Ипсона, когато колежките й довършиха след почивката за крайното 8:0.

„Играхме много добре и заявихме ясно намеренията си да отнемем титлата от актуалния шампион „Аполон“ /Лимасол/, където се състезавах преди време. Любопитно е, че в първия кръг излязохме само с 10 сътезателки, защото някои мои съекипнички нямат все още права да играят, други са контузени. Но и в кадрови дефицит през всичките 90 минути смачкахме съперника, резултатът го потвърждава“, коментира от острова на Афродита Лили Костова, където тя се завърна през есента, след като месеци по-рано напусна досегашния си тим „Россиянка“ /Красноармейск/.

В хода на предсезонните контроли тя стана най-резултатната нападателка на тима си – в 3 проверки се разписа 4 пъти. След убедителния старт отборът на нашето момиче оглави таблицата, тъй като основният съперник за титлата „Аполон“ /Лимасол/ спечели със 7:0 срещу „Лефкотея“. Във втория кръг небесносините от „Фамагуста” гостуват на АЕК /Паралимни/.