„Бела” с домакински гаф с човек повече

беласица

„Беласица“ допусна първа домакинска загуба за сезона с 0:2 от „Сливнишки герой“. В хода на целия мач гостите бяха подкрепяни от речовита 45-членна агитка, с която заедно споделиха радостта си от победата след последния съдийски сигнал на елитния рефер Таско Тасков. Първата по-сериозна опасност пред вратата на комитите дойде в 22-та минута, когато след заучено изпълнен фаул Н. Иванов прати топката покрай Георгиев, но Митушев изчисти пред голлинията.

„Бела“ отвърна с изстрел на Атанасов, спасен от Минев. В 40-та мин. Бангеев заходи отляво и изненадващо стреля в десния ъгъл на вратата. Георгиев със сетни усилия докосна кълбото, което обаче се озова в мрежата му. Малко преди почивката Петров улучи горната греда. Далечен удар на Шапкаров в 62-та мин. мина над рамката. Оттук до края гостите с множество нарушения в центъра убиваха методично темпото и не позволяваха на бяло-червените да организират качествени атаки.

В 80-та мин. Бахъров пропусна от идеална позиция, а секунди по-късно напусна преждевременно за втори жълт картон. Най-чистото положение за „Бела“ дойде в 89-та мин., когато Малечканов би под гредата, но Минев майсторски изби в корнер. В продължението домакините получиха втори гол. Резервата Николов се откъсна отдясно, нахлу в пеналта, пусна успореден пас за другата резерва Мариан Хаджиев, който от упор простреля петричката врата.

„БЕЛАСИЦА”: К. Георгиев, Танчев, Киров, Митушев, Токов, Танев /73-Ж. Иванов/, Атанасов /57-Манолев/, Бояджиев /60-Н. Кочев/, Таушанов, Малечканов, Шапкаров.

Източник: Струма