Два равни мача в две контролни срещи

пирин гоце делчев

В четвъртък неврокопчани се из­правиха срещу „Ло­комотив“ (София) и завършиха 0:0 пред близо 200 души на стадиона в Дамяница. Преди началото на срещата двата тима почетоха с ед­номинутно мълча­ние родения в село Мосомище носител па „Златната топка на Европа“ Георги Славков, който по­чина миналия поне­делник и чието по­гребение бе в деня на двубоя.

Мачът предложи повече интересни моменти през пър­вото полувреме, ко­гато и двата тима имаха възможности за гол. Първата въз­можност се откри за „Пирин“ още в седмата минута, когато Мартин Газиев стреля опасно от далечно разстояние, но топката мина по­край вратата.

В 12-ата минута Васил Панайотов също имаше въз­можност да открие, но е удар от около точката на дузпата, прати коженото къл­бо над вратата.

„Червено-черните“ отговориха в 22- ата минута, когато капитанът Маркиньос стреля от фаул, но топката срещна страничния стълб на вратата. Най-чистото положение за първата част дойде в последната мину­та на полувремето. Петър Димитров 1 феод оля двама бранители па „Пирин“ (Гоце Делчев) и по­даде към Генов, кой­то стреля силно над вратата.

През втората част, предвид множе­ството смени в два­та състава, играта бе доста накъсана и интересните по­ложения пред двете врати почти липс­ваха. Девет минути преди края тимът на „Локомотив“ удари две последователни греди, но гол така и не падна. Мачът ще се запомни с дебюта на цял куп играчи в лагера на гоцеделчевци, меж­ду които завърна­лия се от Армения Виктор Шишков и гоцеделчевският зет Ели Маркес. Добра­та новина е, че бра­зилецът и Шишков са дали уверения, че ако бъдат одо­брени ще останат в „Пирин“, с което се очаква качест­вото на селекцията да се повиши. В от­срещния лагер пък бяха игралият до средата на есента в Гоце Делчев Албин Ходза-Алба и друг бивш кадър на не­врокопчани Камен Хаджиев.

В събота нсврокопчани се изпра­виха срещу съименниците от „Пирин“ (Благоевград) и за­вършиха наравно 1:1 в контролна сре­ща играна на стади­он „Христо Ботев“ при непрекъснат дъжд. Неврокопчани поведоха в ре­зултата в 5-ата ми­нута, когато Марио Близнаков отбеляза първия за астроно­мическата нова го­дина гол в актива на гоцеделчевци. Той центрира остро от фаул, куп футболи­сти се разминаха с топката и тя спря в мрежата на Христо Бахтарлиев.

Домакините нати­снаха и на два пъти Владислав Шумантов, отправи опасни удари, а веднъж и Тони Тасев бе близо до изравнителното попадение. То все пак дойде в 39-ата минута, когато Та­сев бе фаулиран в наказателното поле и Владислав Злати- нов превърна отсъ­дената дузпа в гол. През второто по­лувреме и двамата треньори направиха много смени, а най- чистото положение бе за гостите от Гоце Делчев в 69-ата ми­нута. Тогава Ра­дослав Моллов вле­зе в наказателното поле вратарят Заха­ри Димитров, отби силния му удар, а при добавката Карапетров нацели стра­ничната греда.

Въпреки дъж­довното време на благоевградския стадион имаше дос­та футболни хора между, които Петър Михгарски, Венко Попов, Венцислав Гочев, бившият пре­зидент на „Пирин“ Иван“ ;Давидков и дори бившият на­ставник на нацио­налния отбор по во­лейбол и треньор на „Марек Юнион Ивкони“ Найден Най­денов.