Голово шоу на стадиона в село Лъжница

футбол

Отборите на ФК Лъжница и ФК Ляски сътвориха истинско зрелище с цели 9 гола. Все пак домакините успяха да победят с резултат 5:4. Още до 10-тата минута, гостите можеха да поведът, но изстрел на Александър Линдарев бе спасен с вещина от вратаря на домакините. В 15-тата минута Стефан Гюдженов от отбора на Ляски откри резултата, но страничния съдия отмени гола заради засада. В 33-тата минута падна и първия гол в мача. Капитана на Лъжница, Хасан Баки откри резултата след страхотен удар от около 25 метра. В самия край на първото полувреме, домакините удвоиха своя аванс с гол на Шабан Хаджиев.

Второто полувреме започна равностойно, но след грешка в защитата на ФК Ляски, Мохарем Хаджиев се оказа очи в очи с вратаря и резултата стана 3:0. Гостите отвърнаха веднага и в 55-тата минута, при едно разбъркване в наказателното поле, Георги Бучков намали резултата – 3:1. Тогава отново капитана на Лъжница – Баки, взе нещата в свои ръце и отбеляза за 4:1. Гостите от Ляски, сякаш същисани от развоя на мача, допуснаха 5-ти гол в 70-тата минута. Негов автор стана Шабан Хаджиев. Последните 20 минути протекоха изцяло под диктовката на ляскалии. Първо Костадин Стойков се възползва от едно центриране в наказателното поле и намали резултата на 5:2. В 80-тата минута, Бучков отбеляза 2-рия си гол след хубав удар със странична ножица. Същият реализира своя хеттрик в последната минута от добавеното време и така оформи крайния резултат. Лъжница-Ляски 5:4