„Банско” с нова победа у дома

офк-банско

Отборът на „Банско” победи „Черноморец” Бургас с 2:0 в среща от 11-ия кръг на шампионата в „Б” групата. По този начин отборът от планинския курорт остава без загуба на стадион „Свети Петър”, а и излезе с тази победа на третото място във временното класиране. Възпитаниците на Александър Томаш събраха 20 точки колкото има и „Пирин” Благоевград, но „орлетата” имат мач по-малко. В днешния двубой футболистите на „Банско” нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, когато Борислав Хазуров в 48-ата минута и Янислав Иванов в 55-ата минута вкараха головете за своя отбор. Това бе и първи мач за „Банско” като домакин след смяната на ръководството на отбора. Както вече е известно футболният отбор е изцяло общинска собственост.
На другия полюс е представянето на „Черноморец” Бургас. Бургаските „акули”, след като изпаднаха от „А” група нямат победа във втория футболен ешелон и в момента са предпоследни на 15 място с актив от само 4 точки. Този двубой както и още няколко срещи от кръга бяха изтеглени за петък заради предстоящите мачове в турнира за Купата на България през следващата седмица.

Автор: Стефан Дамянов, E79 News