„Славия” с класика срещу „Септември” в Симитли

Септември - Симитли

Отборът на „Славия” победи „Септември” Симитли с 3:0 в контролна футболна среща като гост. Белите играха много надъхано и решиха мача буквално за 20 минути, като вкараха 3 гола във вратата на Владислав Митев. Още в 4-ата минута Манзоро центрира и Ристевски с глава откри резултата. В 17-ата мин. отново Манзоро намери в наказателното поли Душан Савич, който отблизо вкара за 2:0. Четири минути по-късно отново Савич вкара втория си гол в мача с точен удар от 20 метра и оформи крайния резултат. До края на мача и двата отбора създадоха много голови положения, но повече голове не паднаха. Мачът се игра при слънчево и много горещо време заради което и темпото в мача не бе много високо. Към мача имаше много сериозен интерес и двубоят изгледаха президентът на белите Венцеслав Стефанов, фенове на „Славия” от София, управителят на ПФК „Пирин” Николай Петрунов и голмайсторът на „орлетата” Владислав Златинов. С тази контрола двата отбора запълниха празнината в шампионата заради мачовете от евроквалификациите на националния отбор.

Автор: Стефан Дамянов, E79 News