Гимнастик на „Пирин Благоевград 2011“ с 5 медала и 500 евро премия от турнир в Турция

gimnastikСъстезателят на „Пирин Благоевград 2011“ Димитър Бърдарски спечели 5 медала от международния турнир по спортна гимнастика „Босфора“, който се проведе в Турция. Възпитаникът на треньора Александър Марков бе част от националния тим на България заедно с клубния си съекипник Димитър Димитров. Д. Бърдарски игра при младежите и заслужи злато на прескок и висилка, сребро на кон с гривни и бронз на земя. На останалите два уреда – халки и успоредка, той се нареди четвърти, което го изстреля на втора позиция в многобоя и му донесе 500 евро от наградния фонд.

Д. Димитров подсили мъжката ни формация и допринесе за престижното трето място в отборното класиране след Турция и Азербайджан. Неговото представяне бе най-добро на висилка, където се обкичи с бронзово отличие. Освен това завърши пети на земя, седми на прескок и седми в многобоя. За състезанието в южната ни съседка трикольорите се конкурираха с представители на 11 държави. Наставникът на българите Красимир Дунев и помощниците му Александър Марков и Владимир Янев заложиха на подмладен състав при мъжете. На 26 септември Д. Димитров заминава за световното първенство в Китай. Там основната цел пред нашите гимнастици е попадане сред 24-те най-добри отбора, което ще им обезпечи така важното финансиране.