Гришo срещу Надал за място на полуфиналите в Мелбърн

Гришо

Григор Димитров ще се изправи срещу световния №1 Рафаел Надал на четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън.

Преди минути приключи срещата между Надал и Кей Нишикори, в която испанецът много трудно победи със 7-6, 7-5, 7-6. 24-годишният Нишикори оказа здрава съпротива на лидера в световната ранглиста, който бе принуден да показва най-доброто от себе си, за да вземе чиста победа в три сета.

Гришо има три загуби от три мача срещу Рафа, но и в трите бе напълно равностоен на именития си съперник. Два от тях се играха на твърди кортове, а един на клей.

Както E79news писа, по-рано днес Григор Димитров постигна исторически успех, след като отстрани Роберто Баутиста Агут в четири сета – 6-3, 3-6, 6-2, 6-4, и си осигури място на 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия. Срещата продължи 2 часа и 24 минути.  Успехът над испанеца носи и друг исторически за българския тенисист момент – другата седмица Григор Димитров ще влезе в топ 20.