„Академик“ Благоевград с рутинна победа в Русе

Академик благоевградСтудентите без проблеми в крайдунавския град

„Академик“ Благоевград записа нова категорична победа в мъжката „А“ група. Тимът на ЮЗУ бе гост на „Дунав 2007“ в Русе и спечели с категоричното 83-51. Така благоевградчани си направиха добра тренировка за дербито с пловдивския „Академик“ следващата седмица, като са зад съперника с баланс 6-3.

Двубоят на практика се реши в първата част, която бе категорично в полза на гостите. До четвъртата й минута нищо не предвещаваше това, тъй като резултатът бе 6-5 за домакините. До края на частта обаче „Академик“ направи серия от 19-0 и в оставащото време нямаше проблеми.

С по 12 точки най-резултатни за победителите станаха Кирил Кирилов, Никола Трайков и Милен Захариев (10 борби). Всички състезатели на тима взеха участие в мача и успяха да отбележат.

За домакините Георги Минков завърши с 18 точки, а Юри Казасов вкара 14.