Хандбалистите на Пирин Гоце Делчев с първа загуба от „Осъм“Ловеч

Осъм (Ловеч) записа драматична победа у дома над Пирин 64-Гоце Делчев с 24:23 (10:9) в мач от втория кръг на хандбалното първенство при мъжете.

Двубоят започна гол за гол и така се задържа до почивката – 10:9 за домакините от Ловеч.

Подобно бе началото и на второто полувреме, но в средата му Пирин успя да поведе с 19:15 и дори имаше възможност да увеличи разликата на пет гола, но чисто положение от шестметровата линия бе пропиляно, след което бе изпусната и дузпа.

Последваха и две технически грешки, които позволиха на домакините да изравнят резултата. След това имаше нова размяна на голове, докато дойдоха последните 30 секунди на мача, в които домакините имаха шанс след стрелба – топката се удари в гредата, след това в гърба на вратаря на Пирин и влезе във вратата. Гостите имаха около 10 секунди да изравнят, но спасяване на вратаря на Осъм донесе победата на Ловеч.