Рами Шау и Албена Ситнилска станаха световни шампиони в Пловдив

Публикувано

на

Благоевград се гордее!

В невероятно силна конкуренция България добави към актива си още 7 медала ( 2 златни, 1 сребърен и 4 бронзови) от днешния ден на ХХI Световно първество по Таекуон-До ITF в Пловдив.

Рами Шау ( 78кг) изигра перфектно всичките си 7 срещи по пътя към златното отличие и в повече от оспорван финал победи с 3:1 гласа Ахилис Бурдас ( Гърция) . Таекуондистът от южната ни съседка трябваше да бъде наказан с червен картон за удар след съдийски сигнал, но след кратко съвещание реферите решиха срещата да продължи.  Наложи се да бъде оказана медицинска помощ на Рами Шау, но българинът подкрепян от изключителната публика в залата бързо се изправи и се върна на татамито. Много умно, без излишни рискове и емоции Шау изигра втория рунд, за да стигне до втората си титла от Световен шампионат в кариерата си.

Минути по –късно многократната ни Европейска и Световна шампионка Албена Ситнилска премаза рускинята Серафина Дубова във финала на категория 57 килограма. Опитната ни състезателка не допусна никакви изненади и като истински лидер диктуваше темпото на цялата среща. Повече от заслужен златен медал за Ситнилска, която беше изпратена от феновете с бурни аплодисменти и ставане на крака.

Николай Петков ( Вълка) не успя да преодолее в спора за златото Никита Михайлов в тежка категория ( +92 кг) и остана със сребърния медал. 10 секунди преди края срещата му вървеше при равен резултат, но спорно съдийско решение даде 1 точка аванс на руснака, която той успя да запази до края, за да триумфира като шампион на планетата. Въпреки това Петков спечели овациите на десетките зрители със сърцата си игра , която показа през всичките срещи на турнира.

Кирил Илиев ( 52 кг) , Любомир Бакалски ( 71 кг), Дени Велев ( 85 кг) и Петър Михайлович ( до 92кг) спечелиха бронзовите медали, след като паднаха на полуфинал.Пирин спорт