Пирин загуби в София

ФК Пирин претърпя първа загуба в шампионата, в първото си гостуване.

Орлетата не се дадоха без бой, но в крайна сметка загубиха от Септември София, след два идентични гола и грешки в отбрана на пиринци, наказани и двата пъти от Преслав Йорданов.

В 36-та минута Йорданов бе точен с глава, след центриране от статично положение.

В 57-та отново опитният нападател отбеляза и пак с глава, след центриране от дясно.

Пиринци имаха своите шансове и през двете полувремена. Иванов не се възползва от грешка на вратаря Димитров, като не успя да го прехвърли в опразнената врата, малко преди да падне второто попадение за домакините.

След влизането си в игра, Златинов имаше изгодни положения, но на два пъти не нямаше късмет да уцели вратата.

Следващият мач за Пирин е в събота от 20:00 на стадион Христо Ботев срещу Локомотив София.