Септември с ползотворна контрола

Ползотворна контрола направи Септември „Симитли“ в домакински мач с Ботев „Ихтиман“. Домакините надвиха с 2:0.

Равностойно беше първото полувреме. Имаше дузпа отсъдена за домакините. Фаул срещу Л. Дафков бе превърнат в гол от Домозетски в 25-та минута.

Домакините имаха още 1-2 положения чрез Л. Дафков, който излезе сам срещу вратаря. Гостите от Ихтиман нямаха почти нито едно положение. Така завърши първото полувреме с преднина на симитличани.

Второто полувреме се направиха доста смени в двата отбора. В Септември влязоха нови свежи хора. Имаха доста ситуации, които не успяха да реализират. Гостите от Ихтиман също имаха няколко положения. В 75-та минута пас на Боби Божинов изведе сам срещу вратаря Живко Димитров, който реализира за 2:0. Така остана мачът непроменен до края.

„В добро състояние сме и се надявам да сме готови за първенството“, коментира старши треньорът Спас Стоименов.

Следващият мач Септември играе със силния отбор на Велбъжд Кюстендил, който от 6 мача в контролите има 6 победи. Мачът ще се играе в събота, 27 юли, на стадиона в Симитли от 10.30 часа.

Състав: Тейлър, Карадачки, Иванов, М. Илиев, Недялков, Ж. Димитров, К. Домозетски, Веско Весков Чакъров, Лъчо Дафков, Кристън Иванов

Второ полувреме: Лулейски, Кирчо Николов, Хазуров, Влади Гогов, Йоан Петров.