Даниел Наумов от Гоце Делчев е новото попълнение на ЦСКА 1948

Публикувано

на

Ръководството на ЦСКА 1948 продължава да работи по селекцията за новия сезон. „Червените“ са си осигурили подписа на капитана на младежкия национален отбор Даниел Наумов.

Вратарят от Гоце Делчев е  юноша на ФК Неврокоп, а през 2017 година стана шампион на България с фланелката на Лудогорец.

За „орлите“ 21-годишният страж има две срещи в Първа лига. За последно Наумов пазеше на вратата на дубъла на шампионите, а има мачове и под рамката на Верея преди година, когато старозагорци стигнаха до първата шестица в родното първенство.

От ЦСКА 1948 се надяват, че младокът ще влезе в остра конкуренция с досегашния титуляр на голлинията Емил Михайлов, който изнесе миналия сезон на „червените“ във Втора лига.

коментара

Спорт

Първа купа „Пирин” по летен биатлон

Публикувано

на

В събота и неделя на Бъндериша поляна се даде старт на една нова традиция в летния биатлон, която има за цел да предостави на най-малките възрасти да участват в състезание от такъв формат.

Отбори от цялата страна се включиха в надпреварата с което положиха основи купа „Пирин” да стане част от националния календар по летен биатлон. В съзтезанието участваха отборите на ски клуб „Банско”, НСА, спортен клуб ”Рожен”, спортен клуб „Аякс” и спортен клуб „Ком”.

И в двата състезателни дни младата надежда на ски клуб „Банско” – Благовест Стоянов се окичи в злато. Много добро представяне и за Нели Златева, която в първия състезателен ден поради грешки в стрелбата не успя да се качи на стълбичката, но във втория ден спечели бронз. Треньорите на ски клуб „Банско” по биатлон Ирина Никулчина и Елена Дурчова благодариха за подкрепата на Община Банско и безвъзмездната помощ на клуба на ветераните, както и на Българската федерация по биатлон за провеждането на това състезание, което поставя ново начало в историята на биатлона.