Спорт

Най – малките футболисти на Септември (Симитли) – шампиони на Банско къп

Публикувано

на

Най – малките футболисти на Септември (Симитли) с треньор Антон Бачев спечелиха турнира по футбол за деца, родени през 2009, организиран от Община Банско. След пет победи от пет мача и с много добра игра нашите деца заслужено спечелиха първото място на турнира.

Симитлийският отбор победи отборите на Белица с 12:0, Разлог 9:1 ,Пирин 2001 7:1, Банско 4:1 и в спор за първото място отбора на Локомотив София с 3:1

За най техничен и най добър полузащитник бе избран Антонио Бачев от отбора на Симитли. Всички деца и отбори получиха много подаръци от организаторите на турнира.

коментара

Спорт

Първа купа „Пирин” по летен биатлон

Публикувано

на

В събота и неделя на Бъндериша поляна се даде старт на една нова традиция в летния биатлон, която има за цел да предостави на най-малките възрасти да участват в състезание от такъв формат.

Отбори от цялата страна се включиха в надпреварата с което положиха основи купа „Пирин” да стане част от националния календар по летен биатлон. В съзтезанието участваха отборите на ски клуб „Банско”, НСА, спортен клуб ”Рожен”, спортен клуб „Аякс” и спортен клуб „Ком”.

И в двата състезателни дни младата надежда на ски клуб „Банско” – Благовест Стоянов се окичи в злато. Много добро представяне и за Нели Златева, която в първия състезателен ден поради грешки в стрелбата не успя да се качи на стълбичката, но във втория ден спечели бронз. Треньорите на ски клуб „Банско” по биатлон Ирина Никулчина и Елена Дурчова благодариха за подкрепата на Община Банско и безвъзмездната помощ на клуба на ветераните, както и на Българската федерация по биатлон за провеждането на това състезание, което поставя ново начало в историята на биатлона.