Състезатели от СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005” – Кюстендил, с медали от Държавно състезание по лека атлетика

На 1-ви и 2-ри юни 2019г. на базата на НСА „Васил Левски” – София,   Федерация  „Спорт за хора със зрителни увреждания” проведе държавното състезание по лека атлетика за хора със зрителни увреждания на Федерация  „Спорт за хора със зрителни  увреждания”. Състезанието се осъществи в две категории „Б1” и „Б2”. В Б1 са всички състезатели, които са с нулево зрение или имат светлоусещане, а в Б2/Б3 са всички състезатели, които имат остатъчно зрение.

Състезанието се проведе в следните дисциплини: Бегови  дисциплини – 100 м. гладко бягане;   200 м. гладко бягане;  400 м. гладко бягане; скок на дължина; мятане на диск; и тласкане на гюле.

Състезателите на СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005”  – Кюстендил, спечелиха 3 призови места в това състезание. Росица Иванова спечели среброто в тласкането на гюле в категория „Б2/3” и бронза в 100 м. гладко бягане в същата категория. На 200 м. остана четвърта. Кънка Витова в дисциплината мятане на диск зае трето място. Останалите участници Венцислав Анакиев, Юлия Михайлова и Райна Вучкова се класираха както следва – Юлия – 4 – то място на 100 м. и 5 – то на 200 м., Райна Вучкова при мятането на диск спечели 4- то място, а Анакиев  4 – то на 100 м. и 4 – то на 200 м. при мъжете.