/ВИДЕО/ Банско се върна на пътя на победата след успеха с 4:2 срещу „Рилски спортист“

Банско се върна на победния път, след като надделя с 4:2 срещу „Руслки спортист“ в поредния 30-и кръг на югозападната Трета лига. “Козлите” съвсем заслужено надделяха, след като бяха по-добрият отбор през по-голямата част от времето, а голов рецитал направи Христо Спасов който реализира хеттрик. В сблъсъка момчетата на Димитър Крушовски бяха далеч по-съсредоточеният отбор. В 14-та мин. Христо Спасов  успя да „разпечата“ противниковата врата при поредната опасна атака на банскалии, когато Даниел Гогов центрира в наказателното поле където  голаджията на козлите с глава най-сетне успя да преодолее съперниковия траж. Ентусиазмът на гостуващия отбор бе охладен в 30-та мин., когато Симеон Вешев се измъкна от опеката на противниковата защита и очи в очи с вратаря на самоковци не му остави никакви шансове.  В 45-та мин. за трети път, Христо Спасов се подигра със защитата на „козлите“ и направи резултата класически. След почивката отборът на гостите излезе по-коцентриран и още в 47-та мин. върна един гол чрез Ивайло Захариев. В 54-та мин. Банско поохлади ентусиазма на съперника, след като Милен Лефтеров изведе Христо Спасов сам срещу вратаря и голмайсторът на Банско не сгреши отново за 4:1. Последвалият спад в ритъма на банскалии след 65-та миин. бе използван от самоковци. В 74-та мин. чрез Петко Петков след грешка на защитата оформиха крайният резутат 4:2. ,

„Добре е, че най-сетне нашите момчета си върнаха вкуса на победата, след като го бяха вече позабравили“, каза наставникът на банскалии, Димитър Крушовски. Какво още каза Крушовски след мача и головите ситуации в тази среща, вижте и чуйте в интервюто, което той даде специално за Топ Преса.