Свържете се с нас

Спорт

Отборът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ е победител в общинския пролетен футболен турнир за ученици V клас

Публикувано

на

пролетен футболен турнир за ученици V клас

Четири футболни отбора се включиха в традиционния Пролетен футболен турнир за ученици –V клас, организиран от Обединен детски комплекс /ОДК/ и Община Кюстендил. Това са тимовете на ОУ “Св. св. Кирил и Методий”, ОУ “Проф. Марин Дринов”, ОУ “Св. Паисий Хилендарски” и ОУ “Ильо войвода” от гр. Кюстендил. Срещите се играха на стадион „Осогово“. Турнирът откри Бойко Малинов – директор на ОДК. Отборите бяха разпределени в две групи, като се игра по схема „всеки срещу всеки”. Във финалния кръг победителите в двете групи си оспорваха купата на турнира.

На финала се срещнаха отборите на ОУ “Св. св. Кирил и Методий” и ОУ “Св. Паисий Хилендарски”. Мачът бе равностоен и завърши при резултат 1:1. Победител след дуспи стана отборът на ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”.

Ето и крайното класиране:

1. ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”
  2. ОУ “Св. Паисий Хилендарски”
  3. ОУ “Ильо войвода”

Бяха раздадени и индивидуални отличия. Приз “Най-добър вратар” – Димитър Харалампиев – ОУ “Св. св. Кирил и Методий”. Приз “Най-добър защитник” – Кристиян Гаврилов – ОУ “Св. Паисий Хилендарски”. Приз “Най-добър полузащитник” – Александър Георгиев – ОУ “Ильо войвода”.

Приз “Най-добър нападател” – Мирослав Александров – ОУ “Св. св. Кирил и Методий”. Отборът на ОУ “Проф. Марин Дринов” заслужи приза „Най-етичен отбор“.