Юношите на “Беласица” изпуснаха четвъртия в класирането

След като мъжките формации на „Беласица“ и „Миньор“ /Пк/ не се победиха, не успяха да го сторят и следовниците им юноши младша възраст. В мач от 18-ия кръг подрастващите комити и чукове завършиха 0:0 на стадион “Цар Самуил” в интересен сблъсък, в който липсваха единствено головете.

Домакините, водени в този мач от клубния директор Иван Златински заради заболяване на титулярния наставник Васил Чергов, първи пропуснаха в началото след неточен удар с глава на Мартин Стойков. Перничани се отчетоха с идентична грешка, дошла при опит на Борислав Калинов. Петричкият страж Тодор Димитров спаси опасен шут на Димитър Асенов в 5-та мин., 10 минути по-късно М. Стойков стреля встрани от вратата. Далечен диагонален удар на Димитър Димчев прехвърли стража Ивелин Василев, срещна гредата и с помощта на тялото на вратаря се върна към терена, без да навести мрежата. Т. Димитров отново излезе победител очи в очи с Д. Асенов в 50-та мин., шут на Димитър Малев премина близо до целта отсреща. В 62-та мин. крилото на домакините Трайчо Тасков изскочи срещу Ив. Василев, ала вратарят спаси. Т. Димитров парира изстрел на Б. Калинов в 67-та мин., петричката резерва Антоан Забаданов стреля опасно с глава покрай левия стълб в 72-та мин. 5 минути преди края капитанът на жълто-черните Денис Тодоров бе изгонен за втори жълт картона и в изблика си на ярост пробва здравината на прясно монтираните резервни скамейки, с което предизвика разнопосочни емоции у малцината зрители. Местните фенове укоряваха постъпката му, докато 10-ината родители от Перник хорово оспориха правилността на изгонването му.