Кюстендилецът Веселин Димитров с титла от Европейското Първенство по Шотокан карате в Черна гора

В град Бар, Черна гора се проведе Деветото  Европейско Първенство по Шотокан карате. Кюстендилският карате клуб „Шампион“  участва с шест състезатели в дисциплината „кумите“, които спечелиха три сребърни и  два бронзови медала.

Иван Иванов – стана вицееропейски шампион  в дисциплината „кумите“ -60 кг. джуниори /16 -17г./   Той достигна финала след три убедителни победи а във финалната среща бе ощетен от съдиите.
Иван спечели и бронзов медал в дисциплината „отборно кумите“ /16-20 г./
Виктория Венкова  – вецеевропейска шампионка  при кадети /14-15г/  +54кг. кумите бе изпратена на финала от убедителни победи, но стара контузия й попречи да спечели златния медал. Никола Симеонов  бронзов медалист  кадети + 70 кг.  направи страхотен дебют и само  опита не му достигна да играе във финалната среща. Християн Василев завоюва сребърен медал в дисциплината „отборно кумите“ момчета до 14г.
Иван Симеонов и Валентин Крумов  се представиха добре, но не успяха да достигнат до мачове за медал. Треньорът Веселин Димитров спечели европейска титла в отборната надпревара при мъжете.

„Искам да поздрава всички състезатели на КК „Шампион“, които взеха участие  в европейското първенство, тъй като се представиха изключително добре. Много се гордея с всеки един от тях“, коментира Димитров.