Пирин ГД с победа над лидера Перун (Кресна) с класически резултат – 3:0

Срещата се състоя на Градския стадион в Гоце Делчев пред около 400 зрители.

Гоцеделчевци започнаха по-активно и още в първите минути имаха шанса да поведат, но Боянчев пропусна на два пъти.

В 30-та минута главният съдия Драган Стойков не отсъди дузпа за задържане на Стефан Терзиев в наказателното поле на гостите.

Минута след това удар на Александър Ханджийски срещна напречната греда, а при добавката Мустафа Шериф прати топката над вратата.

В 44-та минута домакините откриха резултата, след като Иван Гушков изненада вратаря на „Перун“ с удар от тъч линията.

В 59-та минута Тома Дерменджиев увеличи резултата на 2:0, след като се оказа най-съобразителен, изпревари вратаря на гостите и отклони топката във вратата.

Крайния резултат оформи Стефан Терзиев, като след пробив на Катунчев от ляво Кюмурджиев центрира остро и Терзиев засече топката във вратата.

С тази победа отбора на Пирин се изкачи на второ място във временното класиране на А ОФГ- Благоевград на 1 точка от лидера Перун (Кресна), тъй като Малеш (Микрево) загубиха като домакини от Левски (Крупник) с 0:3.

В следващия кръг гоцеделчевци гостуват на Левски (Крупник).