Пирин Гоце Делчев с убедителна победа 1:5 срещу „Граничар“ –Копривлен

Пирин (Гоце Делчев) победи като гост Граничар (Копривлен) в регионалното дерби на А ОФГ- Благоевград.

Футболистите на Румил Жотев поведоха бързо в резултата, още в 3-тата минута с гол на Стефан Терзиев. До края на полувремето гоцеделчевци създадоха още куп положения, но до нов гол не се стигна и то завъши при резултат 0:1 за отбора на Пирин (Гоце Делчев).

Още в първите минути на втората част отново Стефан Терзиев вкара за 0:2 в 47-та минута, а само след 8 минути вкара отново и оформи своя хеттрик.

В 63-та минута домакините от Граничар върнаха едно попадения чрез Владо Чорлев, но веднага след това в 69-та и 70-та минути Любен Димитров и Стоил Сабахлъков затвърдиха добрата игра на Пирин и само за минута направиха резултата 1:5, резултат който остана и краен.

В дербито на върха между първите два отбора- Перун (Кресна ) победи с 2:0 Малеш (Микрево).

Резултат, който завърза интригата в групата и задоволява отбора на Пирин, тъй като още другата неделя на Градския стадион в Гоце Делчев гостува Перун (Кресна).Мач, който се явява изключително важен, защото футболистите на Пирин могат да съкратят разликата от първия само на 1 точка още след втория кръг на пролетния полусезон.