Публикувано

на

Почина з.м.с. Ангел Борисов Коритаров

Тъжна вест разтърси Перник. Почина з.м.с. Ангел Борисов Коритаров, който е известен сред перничани като Ньофа, съобщава zapernik.com

Ангел Коритаров си отиде на 79 години. Той бе дългогодишен национален състезател по волейбол и републикански шампион с Миньор Перник. Участник на две Олимпиади – 1964г. – Токио и 1968г. – Мексико.

Погребението е на 09.02.2019г. от 14.00ч. в Централен гробищен парк – Перник.

blitz.bg

коментара

Спорт

Плувецът от ПК „Сандански“ Йордан Янчев добави в актива на българското плуване седмо място на световното първенство за юноши и девойки

Публикувано

на

Плувецът от ПК „Сандански“  добави в актива на българското плуване седмо място във финала на 400 метра свободен стил на световното първенство за юноши и девойки, което започна вчера в унгарската столица Будапеща.

Класирането на Янчев е третото най-добро на юношески световни първенства, които се провеждат за седми път, след третото място на Антъни Иванов в Индианаполис през 2017 година и шестото му в Сингапур през 2015-а. Янчев, който в края на август ще навърши 18 години, финишира за 3:50.41 минути. Състезателят на Божидар Граматиков влезе с четвърто време във финала с 3:50.76 мин.

Победител, с нов рекорд на шампионатите от 3:46.06 минути, стана фаворитът Габор Зомбори (Унгария). Томас Нийл (Австралия) взе среброто с 3:46.27 минути, а с бронза се окичи Александър Егоров (Русия) с 3:47.36 минути.

Днес Янчев ще плува втората си и последна дисциплина на първенството – 200 м св. стил.