Свържете се с нас

Спорт

8 гола забиха младите голмайстори от училището в Долно Дряново във вратата на връстниците си от СУ „Йордан Йовков“ – село Рибново

Публикувано

на

Учениците от футболния отбор /5-7 клас/ на Обединено училище „Христо Ботев“ в гърменското село Долно Дряново се поздравиха за пореден път с красива и убедителна победа. Този път те се наложиха  с 8 гола над връстниците си от СУ „Йордан Йовков“ – село Рибново. Мачът завърши при резултат  8:1.

Голмайстори за победителите от училището в Горно Дряново станаха: Гюлтен Юсни и Шенол Рамаданов които вкараха в противниковата врата по 3 гола и  Халил Дерменджиев с 2 гола.

Отборът на училището в Долно  Дряново заема първо място в групата. Мачовете за купата на община Гърмен ще бъдат подновени през пролетта когато ще бъде излъчен и големия победител на общинския училищен турнир.

Треньорът и техен учител, Рахим Арнаедов поздрави отбора – победител който е в състав: Исмаил Летиф, Мартин Качамаков, Дарън Денизов, Халил Дерменджиев -капитан, Аведис Ибишев, Сунай Топчи, Гюлтен Хюсни, Халил Рушид, Шенол Рамаданов, Халил Арабаджиев, Янис Фазли, Мустафа Близнак. Арнаедов пожела на малките си футболисти здраве, весели предстоящи ваканционни дни и да трупат сили и техника за да може в края на турнира да се поздравят и като крайни победители.

коментара

ВИДЕО

Публикувано

на

Банско разби „Беласица“ с 4:1 в поредното дерби на югозападната Трета лига, а играчите посветиха победата си на своя съотборник и емоционален барометър на отбора Красимир Дурчов. Ветеранът бе на терена малко повече от час и стана част от историята, след като за първи път от незапомнено време насам в групата за мача имаше цели 7 банскалии.

Мачът бе белязан и от малък инцидент преди старта му, след като „Беласица“ дойде единствено с титулярния си бяло-червен екип, без да се съобрази с това, че същата е цветовата гама и на екипировката на домакините. Даниел Гогов, бе основен герой за своите в това дерби, след като избухна с хеттрик в отсъствието на топреализатора на тима Христо Спасов, който изтърпяваше в този двубой наказание за натрупани жълти картони.

Домакините пък повториха стара своя „диагноза“ от този сезон, след като не започнаха добре и получиха гол в 20-та мин. Домакините реагираха като ужилени и натиснаха като 8 минути след попадението във вратата им стигнаха до гол. Той бе дело на Симеон Вешев, който от перфектно центриране на Атанас Спириев с глава се разписа. В 36-та мин. Даниел Гогов, който изпълни перфектен удар и прати топката над стената в долния ляв ъгъл на съперниковата врата. Халфът повтори изпълнението в 56-та мин., когато реализира гол близнак. Той отбеляза третия си гол в срещата и оформи крайното 4:1 в 65-та мин.

Своите мнения за забележителния мач и за амбициите на отбора в близко бъдеще, старши-треньорът, Димитър Крушовски и изпълнителният директор на ФК Банско, Крикор Румян, споделиха пред камерата на Топ Преса.