Със забележителна победа – 4:1, ФК Банско порази вечният си опонент Пирин – Разлог

Отборът на Банско заслужено взе дербито срещу „Пирин“ – Разлог и добави нови 3 точки към актива си след 4:1 на своя стадион, нов голов рецитал на Христо Спасов, отбелязал хеттрик. Победата бе предрешена още до почивката, преди която бяха отбелязани 4 от попаденията в двубоя. Тя бе и най-изразителният успех на козлите срещу този съперник в най-новата история на съперничеството помежду им в последното десетилетие, а играчите на наставника Димитър Крушовски си заработиха двойни премии. На практика това бе и най-голямото поражение на гостите през новото първенство за което пълната вина пое старши треньорът им Христо Джоджов. Специалистът призна превъзходството на опонентите си в този двубой, след като тимът му игра без трима от титулярите си, отсъстващи заради контузии или наказания. Крайният изход от мача едва ли бе предвиждан от гостите, които започнаха по-добре срещата и още в 7-та мин. водеха в резултата след гол на бразилеца Виктор Пафаро. Начало на обрата в мача даде Павел Головодов минута и половина след попадението във вратата на своя отбор. Влезлият за първи път като титуляр в състава на домакините футболист вкара с глава след центриране на Йордан Лечов. След това дойде ред и на Христо Спасов. Голаджията се разписа в 23-та мин. след асистенция на Смаил Креболиев. В 36-та мин. след центриране на Георги Фикийн голаджията на козлите отново бе точен оставен непокрит от съперниковата защита. След повнояването на играта през второто полувреме в 90-та минута, Даниел Гогов намери удачно в наказателното поле Христо Спасов, а последният прати майсторски топката покрай вратаря на съперника, оформяйки крайното 4:1 и хеттрик. За него това бе 16-то попадение от старта на сезона, а отборът му се доближи само на точка зад „Пирин“ – Разлог.

„Това е отборът, който всички искаме да виждаме. Бях си пожелал подобен резултат и това се случи срещу един от най-силните отбори в нашата група“, щастлив и развълнуван, сподели пред камерата на Топ Преса, изпълнителният директор на ФК Банско, Крикор Румян.
„Това е успех, който определено момчетата си заслужават. Знаем какъв заряд винаги носи подобен мач, но не по-малко важно е, че той дойде след пълно раздаване на футболистите, които направиха всичко нужно, за да постигнат победата, която ни приляга“, сподели ст. Треньорът, Димитър Крушовски.

Какво още казаха изпълнителният директор и старши треньорът на „козлите“, вижте и чуйте единствено тук в Топ Преса.