(ВИДЕО) „Банско“ загуби на свой терен с 1:2 срещу „Германея“

Германея изненада Банско и започна с победа новия сезон в Югозападната трета лига. Момчетата на  Атанас Стоилов надделяха като гости над  Банско с 2:1 след пълен обрат през втората част. Очакванията към отбора от планинския курорт бяха много по-големи.

След пропуски на Даниел Гогов и Любомир Граминов, в последната минута на полувремето новото попълнение Христо Спасов откри с глава след центриране на Смаил Креболиев. Гостите стигнаха до попадение в 53-та минута, когато Пол Отофе бе оставен непокрит от противниковата защита и сам срещу Ангел Юсев наказа бившите си съотборници. Това обля като студен душ банскалии, които заиграха трудно, а Милен Василев профука най-чистото положение за гол след час игра за домакините. Германея контраатакуваше опасно и така стигна до 76-та минута когато от ъглов удар Димитър   Чечев намери непокрития Кристиян Петров, който с глава оформи крайното 2:1. Седем минути резервата Александро  Дамянов пропусна да направи победата на гостите още по-изразителна. В отбора на домакините изневериха някои футболисти, а остро се усещаше липсата и на наказания Любомир Витанов.

Мнението за мача на наставниците на двата отбора вижте и чуйте в интервютата, които те дадоха за Топ Преса.