Бивш футболист на „Пирин“ със загуба за своя отбор

Румънското първенство има нов водач след 4-ия кръг в плейофите за титлата

„Стяуа“ победи с 2:0 „Университатя“ (Крайова) и вече е с 2 точки преднина пред досегашния лидер ЧФР Клуж, който вчера стигна само до 1:1 с „Астра“(Гюргево) на Пламен Илиев.

Христо Златински беше титуляр за „Университатя“ и игра цял мач, а Радослав Димитров се появи като резерва още в 5-ата минута на мястото на контузилия се Иван Мартич.

Сблъсъкът на „Арена Национал“ в Букурещ се разви по най-добрия възможен начин за домакините. Секунди след появата в игра на Димитров Марко Момчилович откри резултата. Вратарят на „Университатя“ Миодраг Митрович спаси първия удар, но при добавката нямаше какво да стори.

В 9-ата минута топката стигна до Златински и той отправи мощен изстрел, но над гредата. В края на полувремето и Димитров отправи опасен удар, но топката срещна страничната мрежа. В 51-ата минута „Стяуа“ получи дузпа, която Флорин Танасе реализира.

Загубата остави „Университатя“ на 3-о място и вече с минимални шансове за титлата. Отборът от Крайова изостава на 7 точки от „Стяуа“.