Димитър Макриев с важна победа в Кипър

Българският вратар Марио Кирев и нападателят Димитър Макриев бяха титуляри при победата с 2:0 на „Неа Саламина“ срещу „Ермис“

Двубоят беше от 4-ия кръг на втората шестица и общо от 30-и кръг на сезона. Автогол на Таралидис даде аванс на домакините в 60-ата минута, а голмайсторът Елунду удвои в 65-ата минута.

Кирев игра пълни 90 минути, като това беше мач №7 за него през този сезон. Макриев пък остана на терена до 67-ата минута, когато вече тимът му имаше комфортна преднина. И двамата са родени в Югозапада. Макриев ,който е и капитан на „Неа Саламина“ е роден в Гоце Делчев, а Марио Кирев е от Сапарева баня.

„Неа Саламина“ има актив от 33 точки, като се доближи на три от „Ермис“. Лидер във втората шестица на Кипър е „Докса“(Катокопиа) с 40 точки.